Banner 1
Recyklačný fond

O nás

          Akciová  spoločnosť Pharmos bola založená 18.1. 2006. Vzniku spoločnosti dala podnet akciová spoločnosť Česká lekárnická, ktorá sa v Českej republike predovšetkým prostredníctvom spoločnosti Pharmos podieľa na farmaceutickom veľkoobchodnom trhu podielom 24 % a pravidelne sa radí medzi významné firmy v ČR. Druhým akcionárom je spoločnosť TopPharmex, spol. s.r.o., ktorá vykonávala do tej doby veľkodistribučnú činnosť ako lokálny distribútor v oblasti stredo-západného Slovenska. Úmyslom založenia akciovej spoločnosti Česká lékárnická a.s., Pharmos a.s. a ďalších dcérskych spoločností bolo vytvorenie lekárnického veľkoobchodu, ktorý by zabezpečoval jeho zakladateľom, slobodne podnikajúcim lekárnikom, dlhodobo stabilné podnikateľské prostredie. S rovnakou filozofiou chce Pharmos a.s. osloviť aj prevádzkovateľov lekární na Slovensku.

          Spoločnosť Pharmos, a.s. zabezpečovala od svojho vzniku až do roku 2009 distribúciu prostredníctvom centrálneho skladu v Nitre, čo však nebolo postačujúce z hľadiska požiadaviek odberateľov a preto v marci 2009 zahájil vlastnú distribučnú službu aj sklad v Ružomberku. V roku 2010 bola úspešne dokončená i prístavba k už existujúcim skladovým priestorom v Nitre, ktorá bola nevyhnutná z dôvodu rozširovania pre-wholesalingových služieb. Keďže cieľom spoločnosti bolo vybudovať distribúciu s celoštátnym pokrytím, v júni 2011 prišlo k otvoreniu ďalšieho skladu v Košiciach, čím bol dokončený rozvoj v oblasti logistických centier.
 
         Našou snahou bude i vzhľadom na oligopolné rozdelenie slovenského veľkodistribučného trhu vybudovať stabilnú veľkodistribučnú spoločnosť s rastúcim podielom na trhu, ktorá prevádzkovateľom lekární vytvorí vhodné podnikateľské prostredie.uložiť heslo

Sídlo spoločnosti

Levická 11

949 01 Nitra

Tel.: 037 /69 28 610

Fax: 037 /69 28 611

E-mail: info@pharmos.sk

© 2011 designed_by
fastForward studio